Kwiaty na pogrzebie stanowią jeden z tych elementów, których wymowa jest najbogatsza, a jednocześnie najgłębsza. Za pomocą różnych kompozycji florystycznych uczestnicy uroczystości żałobnych mogą wyrazić swoją miłość względem Zmarłego, żal i smutek po jego odejściu czy też wdzięczność za jego życie. Dlatego tak ważne jest, żeby formy florystyczne były odpowiednio dobrane, nie tylko kolorystycznie i estetycznie, ale także z uwzględnieniem tak zwanej mowy kwiatów. Przyjęło się bowiem uważać, że wybór konkretnego kwiatu ma znaczenie symboliczne i pozwala wypowiedzieć także to, co nieraz jest trudne do wyrażenia za pomocą słów – będąc jednocześnie rozumianym przez innych.

Kwiaty na pogrzeb

Profesjonalny florysta, współpracujący z Zakładem Pogrzebowym Helios, służy Państwu swoją profesjonalną pomocą w doborze odpowiednich kwiatów.

Kompozycje kwiatowe, które ma w ofercie nasza firma w Józefowie, są wykonywane zawsze ze świeżych kwiatów. Powstają one w dniu uroczystości pogrzebowych o świcie, dzięki czemu na długo zachowują piękny wygląd.

Na życzenie Klienta możemy wykonać również kompozycje z kwiatów welurowych, lateksowych i innych. Dzięki najwyższej jakości materiałów użytych do ich produkcji, pozwalają one osiągnąć efekt do złudzenia przypominający naturalne kwiaty.

pracownia kwiatowa