Śmierć Bliskiej Osoby wiąże się w życiu każdego człowieka z ogromnym stresem, który często bardzo utrudnia racjonalne działanie. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że w tak ciężkich chwilach nie każda osoba ma siłę na to, aby podjąć się różnych formalności związanych z organizacją pogrzebu. Wiele osób czuje się bezradnych i zagubionych. Pragniemy pomóc każdej rodzinie w żałobie, dlatego przygotowaliśmy krótki poradnik pogrzebowy, jak postępować w tych bolesnych chwilach.

Kiedy śmierć nastąpiła w domu

W sytuacji, gdy śmierć nastąpiła w domu, należy wezwać lekarza rodzinnego lub lekarza z Nocnej i Świątecznej Opieki Lekarskiej, który stwierdzi zgon. Warto pamiętać, że tylko lekarz ma możliwość wystawienia karty zgonu. Jest to niezbędny dokument, który umożliwia zakładowi pogrzebowemu eksportację ciała do chłodni.

Zakład Pogrzebowy Helios świadczy usługę transportu zmarłych w Józefowie i okolicach przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Z pracownikami naszej firmy można kontaktować się o każdej porze dnia, również w dni ustawowo wolne oraz w godzinach nocnych. Już od pierwszego telefonu poinformujemy o sposobach postępowania w zaistniałej sytuacji oraz otoczymy rodziny niezbędnym wsparciem.

Kiedy śmierć nastąpiła w szpitalu

Jeśli Bliska nam Osoba zmarła w szpitalu, to kartę zgonu wypisuje lekarz dyżurujący. W takiej sytuacji nie ma konieczności eksportowania ciała do chłodni, gdyż większość szpitali dysponuje własnym pomieszczeniem chłodniczym. Wtedy rodzina powinna skontaktować się wyłącznie z wybranym zakładem pogrzebowym, aby omówić niezbędne kwestie organizacyjne.

Niezależnie od tego, gdzie doszło do śmierci, po wystawieniu karty zgonu, konieczne jest wyrobienie w USC aktu zgonu. W Zakładzie Pogrzebowym Helios w Józefowie w imieniu Klienta możemy podjąć się tej odpowiedzialności. Przejmiemy na siebie wszelkie obowiązki urzędowe i dopełnimy wszelkich formalności.

Kiedy śmierć nastąpiła z przyczyn nienaturalnych

Jeśli do śmierci doszło z przyczyn nienaturalnych lub w wyniku zbrodni, ciało zostaje pfrzewiezione do zakładu medycyny sądowej. Tam ustalone zostają przyczyny śmierci. Po tym czasie rodzina może wnioskować o wydanie ciała, a następnie, po uzyskaniu odpowiednich dokumentów, podjąć się organizacji uroczystości pogrzebowej kontaktując się z wybranym zakładem.

poradnik pogrzebowy