W Zakładzie Pogrzebowym Helios pragniemy zawsze organizować uroczystości pogrzebowe, które odbywać się będą w sposób możliwie jak najbardziej spersonalizowany. Dlatego każdą ceremonię żałobną organizujemy zgodnie z życzeniem rodziny Zmarłego i jego ostatnią wolą.

Z naszego doświadczenia wiemy, że niektóre osoby nie utożsamiają się z żadną wiarą lub nie chcą, aby ich pogrzebowi przewodniczyła osoba duchowna. Jako pracownicy zakładu Helios szanujemy światopogląd każdego człowieka, dlatego organizujemy uroczystości pogrzebowe z udziałem Mistrza Ceremonii, głównie dla osób, których życzeniem jest pogrzeb świecki.

Mistrz Ceremonii Pogrzebowej

Współpracujemy z doświadczonym Mistrzem Ceremonii, który w sposób piękny i godny pożegna drugiego człowieka. Uroczystości świeckie to ceremonie, w których największy nacisk kładzie się na podkreślenie zasług, życia, pasji i osiągnięć Zmarłego. Dzięki temu pożegnanie nabiera jeszcze bardziej osobistego charakteru.

Mistrz Ceremonii Pogrzebowej, przewodniczący uroczystości, tworzy i wygłasza mowę pogrzebową, w której przybliża uczestnikom ceremonii sylwetkę Zmarłego. W serdecznych słowach także żegna osobę, która odeszła, w imieniu Bliskich, Przyjaciół i Znajomych. W celu podkreślenia podniosłej atmosfery, odtwarzane są także odpowiednio dobrane utwory żałobne.

mistrz ceremonii